Pomysły na zmiany

Pomysły, projekty, konkrety powinny znaleźć się tutaj ;)

Moderator: Arlene

Pomysły na zmiany

Postprzez Piguła » 27 cze 2017, o 10:02

Wrzucajcie tu swoje pomysły, jak najlepiej przygotowane abyśmy mieli nad czym pracować.
Piguła

Re: Pomysły na zmiany

Postprzez Piguła » 27 cze 2017, o 10:06

// Pomysł z docsa trochę niżej //
Piguła

Postprzez Piguła » 27 cze 2017, o 10:12

I od razu dodam od siebie, ze wtedy większy sens ma ten mój stary pomysł z Osadą. Zamiast robić z czapy miejsce które planowałam, teraz miałoby to sens. Najpierw robimy dużą sesję z wojną (czy to poprzez punkt 1. czyli różne, masowe zdarzenia czy też przez pkt2. czyli wojnę z innymi krajami). Po takiej wojnie mogłoby dojść do własnie budowy nowego miejsca, co byłoby kolejnym krokiem w 'fabule głównej'.

Jest jeszcze pomysł Deva o bunkrach/metrze i to też można bardzo dobrze wpleść i połączyć wszystkie trzy wątki, mianowicie :

Jest jak jest... na wschodzie (bo tam największa radiacja) zostaje odkryta podziemna sieć poniemieckich/porosyjskich tuneli ciągnących się kilometrami pod ziemią (a niech będzie nawet na tereny ukrainy długi tunel). Przez wiele lat wyjście po stronie Polski było zasypane, ale ostatnimi czasy 'mieszkańcy' podziemia przebili się na powierzchnię i dlatego teraz zalewają od wschodu Polskę w potrzebie surowców których z wiadomych powodów pod ziemią mieć nie mogli.

Mamy i wojnę, i konieczność zbudowania dobrej jednej miejscówki dla graczy i bunkry/tunele do kontrofensywy :)
Piguła

Postprzez DeV » 27 cze 2017, o 10:44

Ogólnie to jest mój pomysł, tak jak poprzedniczka zauważyła. Pozwólcie że nakreślę wam bardziej jak wygląda od mojej strony...

Wyobraźcie sobie taki świat. Ten który już znacie, przemierzyliście wzdłuż i wszerz. Powierzchnia jest chyba każdemu znana. Toczą się tam różne wydarzenia, mniej lub bardziej wpływające na świat. A co gdyby poszerzyć nasz horyzont i pójść o krok dalej? Co gdyby otworzyć szyby, odkopać tunele prowadzące do dawnych, zapomnianych przez powierzchniowców bunkrów? Co jeżeli ktoś tam jeszcze żyje?

Mało kto wie, że pod naszymi stopami, głównie na wschodniej części Polszy toczy się życie prawie takie samo jak nasze tutaj. Tak samo walczą o przetrwanie gatunku, tyle że kilkadziesiąt, kilkaset metrów pod ziemią. Niektórzy rodząc się tam nigdy nie widzieli światła słońca, nie znają przyjemnego podmuchu wiatru poruszającego włosy, owiewającego łyse głowy. Radiacja w tych miejscach nie pozwalała ludziom wychodzić na powierzchnię więc „szczęśliwcy”, którym udało się dostać do bunkrów w czasie nawałnicy atomowej, mogli przeżyć ten kataklizm i na nowo odbudować populację. I ciągle myślą, że są ostatnimi żyjącymi bo radiacja nie powinna oszczędzić nikogo na górze.

Największe bunkry znajdują się obecnie w okolicach Białystoku, Warszawy i Lublina – trzech miast najbardziej wysuniętych na wschód. Od nich ciągną się tunele konserwatorskie, kontrolne. Niektóre z nich prowadzą bardziej na wschód. Pod ziemią wydobywają tam cenne surowce, jakich brakuje tutaj w Polszy. Bunkier pod Lublinem odpowiedzialny jest również za ochronę jednej z największych obecnie elektrowni napędzanej uranem. No chyba nie myśleliście, że Chernobyl był dużą elektrownią. Ta, roboczo przez miejscowych nazwana „Cherna”, chyba na cześć dawnej ukraińskiej elektrowni, mogła spokojnie zasilać bunkry, schrony, także sam Lublin jednocześnie. Problem leżał jedynie w konserwacji i ochronie. Bandyci zawsze są chętni by zająć sobie tunel czy stację kontrolną i odciąć dopływ prądu, samemu z tego korzystając. No i zostaje jeszcze kwestia niezbadanych, zawalonych odnóg. Raz po raz słychać opowieści mrożące krew w żyłach o tym jak ktoś mało co nie zapłacił ceny życia za przejście przez tamte rejony. Czy są prawdziwe? Trzeba by było przekonać się na własnej skórze…

Jak wspominałem już komuś wcześniej, można dowolnie zmienić moją koncepcję byle pasowała wszystkim do świata.

PS: Post do edycji bo nie uwzględniłem wszystkiego, co nie co będę jeszcze dodawać. To dopiero początek ;>
DeV

ID w grze: 2777

Postprzez Grucha » 27 cze 2017, o 10:56

Well... Nie wiem czy te odnogi odchodziłyby jakoś bardzo daleko na zachód ale jeśli tak to wrzucę swój pomysł... Może się przyda ^^

To tak. Wspominałem kiedyś, grając Pinkim w spelunie, o nawiedzonym szybie w Katowicach ( to było chyba podczas rozmowy z Charonem o duszach... Czy jakoś tak). Iii... Idealnie to pasuje. Jeśli jakaś odnoga, częściowo porzucona lub zamieszkana przez zdziczałą część podziemnej społeczności sięgałaby jakoś w okolice Katowic, górnicy mogliby ją przypadkiem odkryć. Któryś by został porwany, ktościnny by zobaczył jakiś cień i... Pomyśleliby, że tam straszy (coś jak było z Wyznawcami Wielkiego Czerwia w "Metro 2033"

Pomysł może i ciut przekombinowany ale... Może się przyda :)
Grucha

ID w grze: 1709

Postprzez DeV » 27 cze 2017, o 11:04

Bunkry mogą być też po zachodniej nazistowskiej stronie nie widzę problemu ;>
DeV

ID w grze: 2777

Postprzez Sir Thinks-a-lot » 27 cze 2017, o 11:15

Podoba mi się ta pozbawiona subtelności identyfikacja ideologiczna zachodnich sąsiadów. :v
In...

...sanity
Sir Thinks-a-lot

ID w grze: 332

Powrót do Dyskusje